Strategia gry

Pragnienie każdego gracza jest ujęte w tym zdaniu – strategia udanego hazardu. Nie jesteśmy pesymistami, więc nie będziemy mówić o strategiach przegrywania. Choć często zdarza się, że wynik gry rozczarowuje gracza. Przyjrzyjmy się jednak strategiom skutecznego zarządzania wygranymi.

Najsłynniejsza strategia Martingale

Strategia ta może być stosowana w każdej grze losowej, nawet jeśli zamierzasz grać na automatach za darmo. Zasada tej strategii jest dość prosta: jeśli przegrasz jeden zakład, następny zakład musi być dwa razy większy od poprzedniego. W takim przypadku można odzyskać utracone pieniądze i uzyskać dodatkowy dochód. System Martingale jest oparty na teorii prawdopodobieństwa. Im większa liczba zakładów, tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Teoretycznie strategia ta ma sens, ale w praktyce jest przeznaczona do długiej gry i wymaga dużego kapitału początkowego.

  • Główną zaletą systemu Martingale jest to, że jest on bardzo prosty. Jest ona przejrzysta i dostępna dla każdego gracza kasyna online. 
  • Bardzo istotną wadą systemu Martingale jest to, że gracz, po osiągnięciu pewnego poziomu wygranej, nie ma możliwości zwiększenia stawki. Oznacza to, że nie jest on w stanie pokryć wcześniejszych strat. 

Strategia Dalemberta

Strategia zakładów nazwana na cześć tego naukowca znana jest również jako system zakładów piramidalnych. Opiera się ona na prawie równowagi D’alemberta. Oznacza to, że gracz ma większe szanse na wygraną po kolejce porażek i odwrotnie. Strategia jest dość prosta: po każdej przegranej gracz zwiększa stawkę o jeden, a po każdej wygranej zmniejsza ją o jeden.

  • Główną zaletą gry na automatach online z wykorzystaniem systemu obstawiania D’alemberta jest to, że metoda ta jest przejrzysta i bardzo prosta. W porównaniu do systemu Martingale, w którym zakład musi być podwojony po każdej przegranej, w metodzie Dalambert zakłady są zwiększane tylko o jedną jednostkę.
  • Jeśli gracz ma ochotę na natychmiastowe wygranie dużej sumy pieniędzy, system D’alembert nie będzie mu odpowiadał: strategia ta jest przeznaczona do długiej gry i nie przynosi graczowi zysku w krótkim czasie. System ten zakłada, że wygrane są wynikiem przegranych. 

Strategia gry: System Fibonacciego

Podstawa systemu Fibonacciego jest dość prosta: wykorzystuje się numeryczny ciąg Fibonacciego, genialnego matematyka z XIII wieku. Matematyk ten określił prostą zasadę tworzenia ciągu liczbowego: każdy kolejny człon ciągu liczbowego jest równy sumie dwóch poprzednich. Oznacza to, że jeśli zaczniesz od numeru 1, sekwencja będzie następująca: 1, 1, 2, 3, 4… Jeśli gracz używa systemu Fibonacciego jako negatywnej progresji, powinien zwiększać stawkę przy każdej stracie. W tym przypadku progresja będzie miała charakter geometryczny, tzn. po każdej przegranej zakłady będą natychmiast wzrastać.

  • Wygrywając w systemie Fibonacciego, gracz otrzymuje tylko dwukrotność początkowego zakładu. System umożliwia odzyskanie przegranej poprzez połączenie dwóch poprzednich zakładów w jedną kwotę. 
  • Jak każdy system obstawiania, metoda Fibonacciego wymaga ostrożności w stosowaniu i ustalaniu limitów środków. System ten nie zwiększa wielkości zakładów tak szybko jak Martingale, ale wielkość zakładów rośnie szybko. 

Słowo końcowe

Podczas gdy regularnie wygrywa się duże sumy pieniędzy, trudno jest pamiętać o długiej drodze do tego sukcesu. Czasami droga ta jest bardzo długa, a znalezienie strategii, która pomoże ją pokonać, jest szczególnie trudne. Nie zawsze trzeba ulegać pokusie, lepiej jest z dystansem i rozsądnie spojrzeć na swoją strategię gry w automaty online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *